1462036690 0b10d1ee537d0678c33b3fd099789054                        Воскресіння Христове - свято свят. Цього дня з епохи в епоху, зі століття в століття, із року в рік серця всіх християн сповнюються безмежною радістю. Це свято виводить нас за межі земного життя, за рамки суєтної буденності. Воно возвеличує людей та єднає з Творцем.
      Ісус перед розп’яттям лише здавався слабким супроти гонителів, але насправді він був сильним вірою і нездоланний духом. Він був правдою, а тому, здолавши смерть, переміг зло.
       В ці дні ми поминаємо тисячі наших захисників, які віддали своє життя за нашу віру і нашу свободу, за нашу державу, згадуємо всіх, хто загинув внаслідок російської агресії. Ми вдячно молимося за кожного, хто беріг наш спокій у Великодню ніч, і хто в святковий день стоїть на сторожі миру. Десятки мільйонів українців святять паски та крашанки, радісно і щиро вітають одне одного за святковим столом. Тримаймо широко відкритим своє серце і допоможімо тим, хто потребує нашої уваги і опіки. Якщо не матеріально, то хоча б добрим словом, братнім чи сестринським поцілунком.
    Чи всі чули, як в церкві нині співають: «Смертю смерть подолав»? Великдень – це день перемоги над смертю. Господь сам воскрес і нам відкрив шлях до вічного життя. Він утвердив неминучу перемогу добра над злом. Про це ми і свідчимо один одному, коли кажемо: «Христос Воскрес!». І відповідаємо: «Воістину Воскрес!».
     Напередодні Великодня бажаємо миру, достатку, єдності й Божої ласки нашій країні, нашим родинам.
      Христос Воскрес!
      Воістину Воскрес!

МОН України оприлюднило ряд нормативних документів. Ознайомитися з ними можна на нашому сайті.

Державний стандарт початкової освіти (розділ Нормативні документи НУШ або Початкові класи РМО)

Методичні рекомендації щодо організації освітнього простору НУШ (наказ МОН України від 23.03.2018 р. № 283) (розділ Нормативні документи НУШ)

Типові освітні програми для 1-2 класів НУШ (на сайті МОН або за посиланням http://nus.org.ua/news/opublikuvaly-typovi-osvitni-programy-dlya-1-2-klasiv-nush-dokumenty/

Щодо проведення державної підсумкової атестації в закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 н.р. (лист МОН України від 27.03.2018 р. № 1/9-185)(розділ ДПА 2018)

Щодо організації навчального процесу (в умовах карантину) (лист МОН України від 05.02.2016 р.) (вкладка Нормативно правова база ЗНЗ)

Типові освітні програми проведення підвищенння кваліфікації вчителів іноземної мови НУШ  (вкладка НУШ Підготовка учителів НУШ)

   
29–30 березня 2018 року відбувся обласний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти (агітбригад) «Земля – наш спільний дім». Темою творчих виступів було «Раціональне природокористування».

     Старовижівщину представляли команди – переможці районного етапу - «ЕКО – драйв» НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.–гімназія» смт Стара Вижівка та «ЕКОС» ЗОШ І-ІІІ ст. с. Сереховичі. Приємно відзначити, що колективи посіли відповідно третє та друге місця, за що були нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді і цінними подарунками.
      Щиро вітаємо учнів та їх наставників з перемогою і бажаємо подальших успіхів!

IMG 20180328 114627

IMG 20180330 171253

18 лютого  в спортивній залі НВК "ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія" змаганнями з волейболу серед команд юнаків закладів загальної середньої освіти офіційно стартували ХVІ Спортивні ігри школярів району 2018 року. Поряд з командою господарів, перші очки до загальнокомандного заліку здобували старшокласники ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кримне, ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубечне, яка представляла Дубечненську об'єднану громаду, та юнаки опорного навчального закладу "ЗОШ І-ІІІ ст. с. Смідин" (Смідинська громада). Старші за віком учні Старовижівського професійного ліцею виступали  поза заліком. 

IMG 20180215 12164315 лютого 2018 року в загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Мизове вдруге поспіль відбувся ІІ етап районних змагань «Зимові забави» серед школярів 6-9 класів, метою яких є залучення дітей до систематичних занять фізичною культурою та спортом, популяризація здорового способу життя, підвищення мотивації до занять фізичною культурою та зимовими видами спорту, організація активного відпочинку дітей. Учасниками цього спортивного заходу, окрім господарів, стали збірні команди ЗОШ І-ІІІ ст. с. Буцин, ЗОШ І-ІІ ст. с. Журавлине, с. Секунь.

15 лютого 2018 року в НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» смт Стара Вижівка відбулося відкриття ХХІІІ районної виставки дидактичних і методичних матеріалів «Творчі сходинки педагогів Волині», учасниками якої стали 89 педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти району. Експозиція 88 виставкових робіт наочно проілюструвала значні досягнення педагогів району щодо впровадження та популяризації інноваційних педагогічних методик і технологій в шкільну практику шляхом організації видавничої діяльності.

Лютий уже традиційно стає визначною датою для молодих і амбітних, сміливих та наполегливих юних науковців, учнів – слухачів секцій Наукових товариств учнів закладів загальної середньої освіти району. Наполегливі завжди досягають мети, а талановиті завжди мають право виборювати перемогу. Тому представництво юних науковців Старовижівщини на обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Малої Академії Наук України було чисельним. Ретельна підготовка, кропіткі дослідження наукової проблеми, створення презентацій до захисту наукових робіт, написання контрольних робіт з відповідних навчальних дисциплін принесли вагомі результати: команда району здобула 11 призових місць.

original 1518418240 69 лютого завершився ІІ тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2018» у номінації «Фізика». У професійній майстерності змагалися 12 педагогів Волинської області.
За рішенням журі перше місце посів Никитюк Віктор Миколайович із Локачинського району, його результат - 151,8 бала. Друге - лучанин Цюриць Сергій Сергійович у нього 143,0. На третьому місці - троє: Бегаль Віталій Віталійович зі Старовижівщини (132,0), ковельчанин Зінчук Олександр Петрович (127,2) та Бабійчук Ольга Григорівна із Зимнівської об’єднаної територіальної громади Володимир-Волинського району (123,6 бала).

З 1 вересня 2018 року всі учні 1 класів закладів загальної середньої освіти навчатимуться за новим Державним стандартом початкової освіти. Першими, провідниками реформи на місцях будуть вчителі першокласників, які мають реалізувати зміни – кожен у власному класі. Аби підтримати педагогів на цьому шляху, Міністерство освіти і науки України почало масштабне підвищення кваліфікації вчителів 1 класів. Наказом МОН затверджена типова програма підвищення кваліфікації цих вчителів, що складається з дистанційного онлайн-курсу на порталі EdEra та трьох очних сесій в обласних інститутах післядипломної педагогічної освіти, в межах яких спеціально підготовлені тренери закріплюватимуть знання педагогів на практиці.

20180208 1222488 лютого цього року в спортивній залі навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-гімназія» смт Стара Вижівка відбувся ІІ (районний) етап обласного фестивалю «Веселі старти-2018» серед школярів початкових класів під гаслом «Здорові діти – здорова нація».
Ці змагання започатковані Волинським обласним центром фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та відділом освіти Старовижівської РДА ще у 2010 році.

Познайомитися з довідкою "СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ ОБЛАСТІ ЗА 2017 РІК" (повідомленням Головного управління статистики у Волинській області) можна за посиланням завантажити тут

Міністерством освіти та науки України надані рекомендації про особливості проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти. Документом визначено особливості проведення шкільних іспитів у початковій, базовій та старший школі у 2018 році.

Лист МОН України "Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА в закладах загальної середньої освіти"

original 1517828468 162 лютого в області завершився ІІ тур всеукраїнського конкурсу "Учитель року-2018" у номінації "Фізична культура". Журі визначило переможця та призерів та удостоїло Артема Курочку, учителя фізичної культури ЗОШ І-ІІ ст. с. Поліське, який представляв Старовижівщину, звання у номінації "Учитель-новатор".

Фото Хлопук В.М.НВК26 січня закінчився ІІ (обласний) тур всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018» у номінації «Українська мова та література». У  конкурсі, який проходив з 22 по 26 січня на базі навчально-виховного комплексу № 9 м. Луцька, взяли участь 15 кращих учителів Волині. Конкурсанти змагалися в таких випробуваннях: «Тестування з фахової майстерності», «Практична робота», «Методичний практикум», «Урок», «Навчальний проект».

                             

1 лютого цього року відбудеться розширена нарада директорів закладів освіти району "Про підсумки роботи закладів освіти району за 2017 та завдання щодо розвитку освітньої галузі на 2018 рік".

Пропонуємо ознайомитися з проектом рішення

У лютому 2018 року в Україні розпочнеться підготовка педагогічних працівників для роботи в умовах Нової української школи. Відповідний наказ підписаний міністром освіти Лілією Гриневич.

Завантажити наказ МОН України від 15.01.2018 р.

Міністерством освіти затверджено типову освітню програму організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладами післядипломної педагогічної освіти. Відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.

У Міністерстві освіти і науки повідомили про початок процесу перетворення Державної інспекції навчальних закладів у Державну службу якості освіти.

Завантажити проект Концепції

Міністерством освіти оприлюднена та запропонована для громадського обговорення Концепція розвитку громадянської освіти в Україні. 

Міністерство освіти і науки України повідомляє про відкриття на сайті студії онлайн – освіти EdEra (https://ed-era.com/nus) з 3 січня 2018 року безкоштовного онлайн - курсу для вчителів початкової школи.

https://courses.ed-era.com/courses/course-v1:MON-EDERA-OSVITORIA+ST101+st101/about

сайт

9 грудня 2017 року було проведено обласний етап ХУІІІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. У заході взяло участь 193 учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти області. Вітаємо переможця обласного етапу конкурсу серед учнів 5-х класів (ІІІ місце) ученицю 5 класу ЗОШ І-ІІ ступеня с.Седлище Максимук Мар’яну!

15 грудня цього року в навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст.-гімназія» смт Стара Вижівка відбулася Першість серед учнівської молоді з предмета «Захист Вітчизни».

11 листопада 2017 року відбувся обласний етап VІІІ міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. В цьому заході взяли участь 148 учнів загальноосвітніх навчальних закладів області. Команда нашого району була представлена у повному складі і досягла хороших результатів – аж два призові місця! Перемогу здобули: учениця 5 класу ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Дубечне Лазарук Оксана (ІІ місце) та учениця 10 класу ЗОШ І-ІІІ ступеня с.Буцин Цабак Лілія (ІІІ місце). Вітаємо переможців!

Створено орган, що централізовано відповідатиме за дотримання якості освіти та освітніх стандартів, – Державну службу якості освіти України (ДСЯО). Відповідне рішення було прийнято КМУ 6 грудня 2017 року.

Міністерство освіти і науки опублікувало два варіанти Типової навчальної програми для початкових класів Нової української школи.
Відповідні документи розміщені на сайті міністерства.

У Міністерстві освіти створено групу, яка має розробити Порядок підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників. відповідний наказ підписаний міністром Лілією Гриневич.

Створеній групі, яку очолив заступник міністра Павло Хобзей, доручено до 01 лютого 2018 року розробити проект Порядку підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників.

Адміністрації закладів загальної середньої освіти мають оприлюднити всі фінансові надходження та витрати навчальних закладів. Про це повідомляють у Міністерстві освіти.

   Жодна з галузей людського життя так не зазнає змін і трансформацій, як освіта. Вона зобов’язана йти на крок вперед, бо це робота не одного дня чи року, її результат запрограмований на десятиліття. І саме від кожного конкретного педагога залежить розвиток держави і суспільства в майбутньому. І не важливо, де працює вчитель у місті чи селі, у престижному ліцеї чи невеличкій загальноосвітній школі. Він несе на собі відповідальність за формування нового покоління, за розвиток нової генерації мислителів і творців. А для цього потрібно бути творчою особистістю, здатною постійно вдосконалюватися, змінюватися за покликом часу, знаходити нові підходи до учня, прагнути бути цікавим для покоління андроїдів і крутих гаджетів.

   

Учитель року  

   

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

   

Корисні посилання  

   

Вхід на сайт  

   
© stv_osvita@ukr.net