Обл Семінар      03 листопада 2016 року відбувся семінар керівників опорних шкіл області «Соціально-педагогічне партнерство в умовах сучасної сільської школи», який розпочався у загальноосвітній школі І-ІІІ ст. с. Смідин. У роботі семінару взяв участь Філюк Петро Федорович, заступник голови Старовижівської районної державної адміністрації, який розповів про співпрацю державних та місцевих органів управління загальною середньою освітою як основний чинник впровадження галузевої політики на регіональному рівні, а також, про досягнення і перспективи розвитку освіти району. Гуменюк Микола Устимович, завідувач відділу з питань управлінської діяльності та інклюзивної освіти ВІППО висвітлив основні аспекти соціально-педагогічної взаємодії школи з потенційними та реальними партнерами освітнього простору.

      Піцик Оксана Іванівна, педагог-організатор школи, голова ГО «Смідинська ініціатива» акцентувала увагу на налагодженні взаємодії у тріаді «школа — місцева громада — громадські організації (благодійні фонди)різного рівня» як засобу вирішення актуальних соціальних проблем. Директор школи Кремінь Марія Любомирівна провела екскурсію класами закладу, отримавши потому високу оцінку учасниками семінару навчально-матеріальної бази та естетичного оформлення приміщення школи. Також в ході семінару учні школи ознайомили присутніх з роботою шкільного Музею хліба (керівник Голуб Л.П.), діяльністю шкільного лісництва (керівник Гороцюк Л.А.), запрезентували виставку ляльок-мотанок, виготовлених на заняттях гуртка «Іграшка» (керівник Козачук Л.Т.).
У ході виступів Вавриша Володимира Трохимовича, викладача предмету «Захист Вітчизни», та Павлюка Миколи Миколайовича, методиста РМК, було розкрито реальні механізми співпраці з громадськими молодіжними організаціями та органами виконавчої влади в контексті реалізації основних ідей військово-патріотичного виховання в школах району. Презентація військово-патріотичного гуртка «Зірниця» учнями ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кримне та проведення навчально-польових зборів учнів 11 класів шкіл району стали вагомим доказом дієвості попередньо запрезентованої системи роботи.
      Гарне враження на учасників семінару справило відвідування ЗОШ І-ІІ ст. с. Галина Воля, у якій директор школи Камінський Василь Федорович ознайомив присутніх з результативним підходом до налагодження партнерства школи та сім'ї на умовах рівноправних учасників створення комфортного середовища навчання й виховання школярів.
      Наочним прикладом дієвої взаємодії громадських організаційних структур та органів місцевого самоврядування щодо забезпечення ефективного функціонування загальноосвітнього навчального закладу було знайомство з загальноосвітньою школою І ст. с. Мокре. Ковальчук Василина Іванівна – директор школи, Костючик Анатолій Петрович – сільський голова Дубечненської сільської ради, Махун Людмила Петрівна – голова ГО «Центр соціальної взаємодії «Громада» у своїх презентаціях та виступах наголосили на важливості об’єднання спільних зусиль задля конкретного результату.
      Отже проведений семінар, який запрезентував практичні засади взаємодії навчальних закладів з реальними та потенційними соціальними партнерами, став свідченням прагнення сучасної сільської школи до інтеграції освітніх, соціокультурних програм для дітей та дорослих, до об’єднання зусиль жителів громади, місцевої влади, громадських організацій, спонсорів, педагогічного та учнівського колективів для вирішення нагальних проблем сьогодення.

   

Учитель року  

   

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

   

Корисні посилання  

   

Вхід на сайт  

   
© stv_osvita@ukr.net