Ініціаторами її проведення стали районний методичний кабінет та викладачі «Захисту Вітчизни».
Цей захід, своєрідну учнівську олімпіаду допризовної молоді, проведено вперше не лише у Старовижівському районі, а й на Волині з метою активізації військово-патріотичного виховання, підвищення рівня підготовки молоді до військової служби у Збройних силах України та інших військових формуваннях, популяризації фізичної культури і спорту серед допризовної молоді, відзначення 26-річниці Збройних Сил України та виявлення переможців серед загальноосвітніх шкіл району.
Учасниками Першості стали збірні команди учнів 10-11 класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ст. та НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.-гімназія» смт Стара Вижівка (всього 33 юнаків та дівчат з 11 закладів освіти). До програми включено випробування з чотирьох розділів предмета «Захист Вітчизни»: «Вогнева підготовка», «Прикладна фізична підготовка», «Основи цивільного захисту», «Основи медичних знань».
Особиста та командна першість визначалася серед учасників у стрільбі з пневматичної гвинтівки, у комплексній силовій вправі, неповному розбиранні та складанні автомата Калашникова, наданні першої домедичної допомоги (тимчасова зупинка кровотечі (накладання джгуту на стегно), допомога при переломах (накладання шини з підручного матеріалу на передпліччя) та у виконанні нормативу з одягання протигазу.
Першість проводено за підтримки Старовижівського районного військового комісаріату, Волинського обласного ліцею з посиленою військово-спортивною підготовкою, громадської організації «Старовижівська районна ветеранська спілка учасників АТО».
Долучилися до проведення заходу представники Благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині» та Старовижівська районна рада ФСТ «Колос».
Під час урочистого відкриття Першості до старшокласників з вітальним словом звернулися Оксана Хлопук, головний спеціаліст відділу освіти, молоді та спорту Старовижівської РДА, Віталій Гайда, військовий комісар Старовижіваського РВК, Віктор Грабовець, учасник антитерористичної операції на сході України, Анна Стасюк, представник Благодійного фонду Степана Івахіва «Патріоти Волині». Учні з Дубечного, Кримного та Смідина презентували роботу гуртків військово-патріотичного спрямування.
Кращі результати у виконанні нормативів показали:
1. Стрільба з пневматичної гвинтівки
Юхимук Петро (49 очок з 50), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Смолярі та Волошин Вікторія (47 з 50), ОНЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Смідин»;
2. Комплексна силова вправа
Дричик Олександр (67 разів), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Буцин, Динюк Анна (56 разів), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кримне.
3. Неповне розбирання автомату та складання автомату після неповного розбирання
Динюк Анна (21,0 с), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Кримне. Рибачук Максим (24,5 с), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубечне.
4. Тимчасова зупинка кровотечі (накладання джгуту на стегно)
Лисик Богдан (5,3 с) та Солов'янчук Ольга (5,3 с), обоє ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мизове
5. Надання першої допомоги при переломах (накладання шини з підручного матеріалу на передпліччя)
Книш Павло (16,8 с), ОНЗ «ЗОШ І-ІІІ ст. с. Смідин», Солов'янчук Ольга (15,3 с), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мизове
6. Одягання протигазу ЦП-5
Кіпень Анна (2,4 с), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глухи та Заяць Дмитро (5,1 с), ЗОШ І-ІІІ ст. с. Мизове
В загальнокомандному заліку третє місце посіла команда ЗОШ І-ІІІ ст. с. Глухи (Пінкевич Олег, Курилюк Дмитро та Кіпень Анна), друге місце здобули учні ЗОШ І-ІІІ ст. с. Дубечне ( Микитюк Роман, Рибачук Максим та Сливка Марія). Перемогу святкували представники мизівської команди – Заяць Дмитро, Лисик Богдан та Солов'янчук Ольга. Призери та переможці Першості були відзначені дипломами відділу освіти, молоді та спорту та Старовижівського районного військового комісаріату, а також нагороджені медалями відповідного гатунку Старовижівської районної ради ФСТ «Колос».

   

Учитель року  

   

  Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

   

Корисні посилання  

   

Вхід на сайт  

   
© stv_osvita@ukr.net